Žoliapjovės: ar benzininės žoliapjovės tikrai yra geriausias pasirinkimas?

Vienas iš populiariausių įrengimų, kuriuos žmonės naudoja prižiūrėdami savo aplinką yra žoliapjovės. Galimi variantai yra stumdomos, elektrinės, benzininės arba savaeigės. Iš minėtų pačios populiariausios yra benzininės žoliapjovės.

Elektrinės žoliapjovės

Elektrinės žoliapjovės paprastai būna dviejų rūšių. Vienos gali būti su laidu, kitos belaidės. Laidinės žoliapjovės dėl riboto laido ilgio nelabai tiks tiems, kurie turi vidutinio ar didelio ploto vejas. Paprastai laido ilgis siekia 30 iki 50 metrų. Kai kurie žmonės vengia elektrinių žoliapjovių su laidu dėl elektros iškrovos baimės. Belaidės elektrinės žoliapjovės minėtų problemų neturi, kadangi jos naudoja per įprastinius buitinius kištukinius lizdus pakraunamas žemos srovės baterijas.

Stumdomos žoliapjovės

Šio tipo žoliapjovės puikiausiai tiks tiems, kurie pjaunant žolę nori ir fiziškai pasitreniruoti, kadangi jų pagrindinis energijos šaltinis yra žmogaus fizinės pastangos. Stumiant vejapjovę ir sukantis ratams žoliapjovės peiliai priverčiami suktis ir pjauti žolę. Tačiau stumdomos žoliapjovės dėl per mažo menčių sukimosi greičio nėra efektingos pjauti tankią ar aukštai užžėlusią žolę arba piktžoles. Stumdomos žoliapjovės menčių sukimasis pagrįstas cilindriniu principu, kai dauguma kitų veikia mentėms sukantis aplink vertikalią ašį. Be to stumdomos žoliapjovės nupjauta žolė atauga greičiau, todėl ją ir pjauti reikės dažniau, kas yra idealu tiems, kurie nori pasitreniruoti, bet tikrai ne visiems.

Savaeigės žoliapjovės

Savaeigės žoliapjovės puikiai tiks tiems, kurie turi didesnį plotą pjovimui. Kad ir kaip būtų keista, tačiau šio tipo žoliapjovės gali būti ir pavojingos naudotis tiems kurie pjauna itin nelygų paviršių ar grioviuose, kadangi žoliapjovė gali tiesiog apvirsti. Kitas neigiamas šio tipo žoliapjovių bruožas yra tai, kad su jomis negalėsite nupjauti itin siaurų ruožų, aplink medžius ar krūmus, tačiau ji bus nepakeičiama, jei turite didelius vejos plotus ir norite ją nuplauti per trumpą laiką.

Privalumai ir trūkumai

Benzininės žoliapjovės yra vienos iš labiausiai paplitusių bei naudojamų žoliapjovių. Nors jos yra gana triukšmingos, tačiau yra labai veiksmingos ir gali nupjauti veją bet praktiškai bet kurioje vietoje, kur savaeigės žoliapjovės ar traktoriai neturi jokių galimybių privažiuoti. Jei dalis vejos yra pakalnėje ar pagrindas nėra lygus, benzininiai žoliapjovei tai nesudarys didesnių problemų ir su naudotojo pagalba lengvai nupjausite žolę ir grioviuose. Kai kurios žoliapjovės turi akceleratorių, kas leidžia naudotojui kontroliuoti judėjimo greitį.

Benzinu varomų žoliapjovių vartotojams nereikia nerimauti, kad netyčia su peiliu užkliudys ir nupjaus laidą arba už laido netyčią užklius kas nors kitas. Elektrinių žoliapjovių su pakraunamomis baterijomis vartotojai ne retai susiduria su problema, kad pradėjus pjauti tiesiog neužtenka baterijos galios ir ji išsikrauna, o jos pakrovimas paprastai užtrunka keletą valandų. Tik įsivaizduokite, kad gražią, saulėtą dieną susiruošėte nupjauti veją, tam susiplanavote laiką dienoje, o pagal orų prognozę likusios dienos nusimato lietingos. Atėjo laikas pjauti veją, bet pradėjus pjauti žoliapjovė tiesiog nustoja veikti, kadangi praeitą kartą baigę darbą tiesiog pamiršote pakrauti bateriją. Tam, kad įkrautumėte bateriją tikriausiai prireiks keleto valandų, kurių ne visada turėsite ir pjovimą gali tekti atidėti ilgam laikui. Tuo tarpu naudojant benzininę žoliapjovę net ir pasibaigus benzinui, jo papildymas užtruks kur kas mažiau,- kol nuvyksite iki artimiausios degalinės.

Kaip ir kiekviena kita žoliapjovė, taip ir benzininė turi tam tikrų neigiamų savybių. Triukšmas yra viena iš jų, ypač jei pjaunate prie pat savo ar kaimyno namo, kai viduje kažkas nori poilsio ar ramybės. Kita neigiama savybė yra benzino kaina, kuri nuolat auga. Naudojant ilgiau ir pjaunant didesnius plotus be abejo ir degalų kaina bus didesnė.

Reziumė

Benzininės žoliapjovės yra efektyvios ir yra vienos iš lanksčiausių ir universaliausių vejos pjovimo pasirinkimų.Vartotojas gali pasirinkti bet kokio principo ar veikimo žoliapjovę ir jam nereikės jaudintis dėl atstumo, kurį gali įveikti laidinė žoliapjovė ar dėl prailgintojo, o mobilumas ir nepriklausomybė yra itin svarbūs kiekvienam vartotojui.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *