Transporto priemonių draudimas

Lietuvoje galima įsigyti įvairių rūšių draudimų. Paskutiniuosius kelerius metus pastebimas besidraudžiančiųjų padidėjimas. Draudžiami namai, sveikata, daiktai, gyvūnai, kelionės. Vienas iš populiariausių yra transporto draudimas, kuris skirtas motorinėms transporto priemonėms.

transporto draudimasNet ir tvarkinga transporto priemonė privalo būti apdrausta. Kiekvienas, kuris savo vardu turi registruotą motorinę transporto priemonę turi ją apdrausti. Privalomas civilinės atsakomybės draudimas skirtas visiems vairuotojams, tad jo išvengti nepavyks. Tačiau pažvelkime į šią situaciją kitaip. Ne visuomet tai, kas privaloma turi būti blogai, todėl neverta vengti draudimo, kuris yra privalomas. Tai priemonė, kurios pagalba galima jaustis saugiam dėl galimų finansinių nuostolių, kuriuos galima patirti turint automobilį. Net ir labai atidžiai vairuojant galima patekti į nemalonų incidentą kelyje. Tarkim Jūs netyčia atsitrenkėte į prabangų naujos klasės limuziną. Turint privalomąjį draudimą reikia užpildyti eismo įvykio deklaraciją ir viskuo pasirūpins draudimo bendrovė. Tai juk taip paprasta.

Kaip išsirinkti draudimą, kuris skirtas apdrausti transporto priemonę? Privalomas draudimas siūlomas bet kurioje Lietuvos draudimo bendrovėje tik skiriasi kainos. Tam, kad išsirinkti geriausią pasiūlymą tenka peržvelgti kelių bendrovių pasiūlymus. Kaina skiriasi dėl tam tikrų bendrovių nustatytų sąlygų ir rizikų. Pavyzdžiui, vienoje bendrovėje bus laikoma, kad rizikingas vairuotojo vairavimo stažas yra nuo 5 metų, o kitur nuo 3. Atitinkamai skirsis ir kainos. Taip pat su sunkumais susiduria pradedantys vairuotojai, kuriems kainos yra pačios didžiausios. Taip yra dėl to, kad draudimo bendrovė prisiima didžiulę atsakomybę už jį. Tačiau verta pasidomėti, kuri įstaiga daro nuolaidas ir pasirinkti tinkamesnę kainą.

Transporto draudimas priklauso ir nuo automobilio variklio galingumo. Kai kurios bendrovės daro prielaidą, kad galingesnė transporto priemonė yra rizikingesnė. Už tokias prielaidas susimoka vairuotojas. Čia panašiai kaip ir su vairuotojų amžiumi, kuo jis jaunesnis, tuo brangiau mokama. Rizikų yra labai daug ir jos skirtingai suprantamos draudimo bendrovių taisyklėse. Verta nueiti į kelias ir sužinoti išsamią informaciją apie visas sąlygas ir taisykles. Labai dažnai privalomasis civilinis transporto priemonės draudimas yra pigesnis draudžiantis internetu. Kartais galima rasti ir nuolaidų, kuriomis pasinaudojus galima sutaupyti. Tik viską gerai sužinoję įsigykite draudimo polisą.

Niekas nenori patekti į nelaimingą atsitikimą kelyje ar patirti kitokių nuostolių su automobiliu. Tad nepamirškite, kad tvarkinga transporto priemonė yra privaloma kiekvienam vairuotojui. Su tokiu automobiliu rečiau patenkama į galimus nemalonius atsitikimus kelyje. Aišku, kad nuo visko neapsisaugosime, tačiau pasistengti verta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *