Stogų dangos: kaip išsirinkti tinkamiausias?

Statantis naują namą arba keičiant stogą, tenka gerai pasukti galvą, kokią stogo dangą vertėtų pasirinkti. Šiandien pasirinkimų gausa tikrai negalime skųstis, nes siūlomos labai įvairios stogų dangos. Taigi, kaip išsirinkti tinkamiausią stogo dangą?

stogų dangosŽinoma, koks bus geriausias sprendimas būtent jums, tai priklausys nuo jūsų asmeninių lūkesčių. Bene populiariausi pasirinkimai šiandien – tai čerpinė, plieninė arba šiferio stogo danga. Kiekvienas pasirinkimas turi savų privalumų bei trūkumų, taigi, koks sprendimas gali būti geriausias būtent jums?

Šiferio stogo danga yra ilgaamžė bei kainuoja brangiai, todėl šis pasirinkimas yra vienas dažniausių. Taip pat svarbu tai, kad tokia stogo danga puikiai izoliuoja garsą, todėl jums neteks rūpintis, kad girdėsis lietaus barbenimas į stogą. Vis dėlto, tokia stogo danga turi gana mažą spalvų pasirinkimą, ir laikui bėgant spalvos nublunka, taigi, jei norite, kad stogas būtų išskirtinis, vertėtų pagalvoti apie čerpinę stogo dangą.

Čerpės jau nuo seno naudojamos stogui dengti, ir toks pasirinkimas tikrai pasiteisina – galėsite būti užtikrinti, kad tokios stogo dangos tikrai neteks keisti dar ilgą laiką. Nors kartais nuogąstaujama, kad čerpių danga kainuoja pernelyg brangiau, tačiau šis sprendimas tikrai visada pasiteisina. Kai namas yra rąstinis, labai svarbu, kad apkrova klojiniui būtų pakankama, taigi, čerpinis stogas tikrai puikiai tiks. Rąstiniams namas netiks plieninė stogo danga, nes ji paprasčiausiai bus per lengva.

Danga iš plieno dažniausiai pasiteisina dėl to, kad ji kainuoja gana nebrangiai, o jos tarnavimo trukmė yra pakankamai ilgai. Plieninę stogo dangą nėra sudėtinga montuoti, tačiau tuo atveju, jei stogas yra netaisyklingos formos, montavimo darbai nebus lengvi, taigi, tai teks patikėti profesionaliems specialistams. Taip pat gali tekti pasirūpinti papildoma garso izoliacija, jei nenorite, kad girdėtųsi lietaus lašų barbenimas į stogą.

Taigi, visi šie trys pasirinkimai gali būti pačiu geriausiu sprendimu, tačiau, norint pasirinkti tinkamiausią variantą, įvertinkite savo pagrindinius lūkesčius, ir, tikėtina, kad tai padės jums lengviau apsispręsti. Kadangi stogas keičiamas tikrai ilgam laikui, patartina neskubėti ir priimti geriausią sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *