Sodybos nuoma – pailsėkime kaime!

Kaimo turizmas ir sodybos nuoma kaime daugeliui Lietuvos žmonių artima poilsio sritis. Jau nuo vaikystės esame įpratę prie kaimo, gamtos. Todėl sodybos nuoma tampa ne tik poilsio, bet ir švenčių vieta. Pabūvoti gamtoje ir atgauti jėgas renkasi vi daugiau didmiesčio gyventojų.

Sodybos nuomaKiekvienais metais Lietuvoje daugėja teikiančių kaimo turizmo ir sodybos nuomos paslaugas. Čia puikiai leidžia savo atostogas ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir turistai iš užsienio. Kadangi pastaruoju metu daug Lietuvos žmonių gyvena užsienyje, sugrįžę atostogų į Lietuvą, jie renkasi kaimo turizmo sodybą. Taip pat sugrįžę į Lietuvą emigrantai kaimo turizmo sodybose rengia susitikimus su giminėmis, draugais.

Tačiau daugelis neapsistoja ilgam laikui. Dažniausiai šie svečiai, kurie pasikaitina pirtyje, pasidžiaugia kaimo teikiamais malonumais, pasigroži gamta ir sekančią dieną keliauja namo. Dažniausia sodybų paklausa būna vasaros sezono metu ir savaitgaliais. Daugelio sodybų savaitgaliai yra užimti ir gana sudėtinga rasti laisvų vietų. Laisvų vietų galima rasti darbo dienomis. Todėl daugelis kaimo turizmo sodybų šeimininkų plėtoja vienadienes paslaugas.

Tradicinis poilsis kaime priimtinas daugeliui mūsų šalies gyventojų, todėl kaimo turizmo paslaugų poreikis kasmet nuolat auga. Tradiciniam žemės ūkiui žlugus, kaimo turizmas tapo alternatyviu pajamų šaltiniu. Tai itin paranku tiems Lietuvos gyventojams, kurie turi savo sodybas gražiose vietovėse, netoli ežero ar kito vandens telkinio.

Visai neseniai įsigaliojo naujos taisyklės kaimo turizmo sodybos šeimininkams. Pagal naujas taisykles kaimo sodybos šeimininkas yra atsakingas už svečio automobilio saugumą. Tai pat yra numatyta, kad namai turi būti apstatyti tam tikro tipo baldais, tekstilės gaminiais, kurie atitinka tam tikro regiono kultūrą. Todėl važiuodami ilsėtis į kaimo turizmo sodybą, galite jausti saugūs ir atsipalaidavę. Taip pat pagal taisykles numatyta, kad gali būti įrengta ne daugiau dvidešimt kambarių. Todėl jei važiuojate į kaimo turizmo sodybą, galite būti ramūs, kad nepateksite į didelį viešbutį.

Kaimo turizmo sodybose ne tik mėgsta poilsiauti Lietuvos gyventojai ir šios šalies svečiai. Bet ir sodybos nuomojamos įvairiems renginiams, konferencijoms.

Artėjant žiemos sezonui sodybų nuoma gerokai aprimsta. Pagyvėjimas pajuntamas prieš Kalėdas ir Naujuosius metus. Šaluoju metų laiku daugelis kaimo turizmo sodybų neteikia paslaugų ir nepriima svečių.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *