Riba tarp saugumo ir privatumo

Sekimas LietuvojeAsmens privatumas ir saugumas dabar pasidaręs dažna diskusijų tema, kadangi daugybė žmonių svarsto kaip viskas turėtų būt. Mat labai daug dalykų, kurie vyksta internete, tarsi neužtikrina mums tokio saugumo, kokio mes pageidaujame. Tačiau sekimo įranga Vilnius gali būti naudojama ir labai geriems tikslams. Kai kurias ribas ir jų peržengimą žmonės jaučia intuityviai, kitiems reikia ir įstatymų apribojimų.

Kas gali sekti žmogų?

Nagi, blakiu detektorius gali padėti jums surasti jus sekančius įtaisus, ar tai būtų kažkokios kameros, ar tai būtų diktofonai, galbūt kažkokios pasiklausymo ar kitokios įrangos. Visais atvejais žmogaus sekimas yra tarp legalumo ir nelegalumo. Jeigu norite įrašinėti pokalbius, filmuoti, sekti GPS ryšiu ir kitaip – turite užtikrinti, kad nepažeisite kito žmogaus teisių ir privatumo. Galbūt to tiesiog negalite daryti taip, kaip norite. Galbūt galite, jeigu žmogus sutinka, gal išvis negalite, o gal galite ir be sutikimo. Kiekvienu atveju, reikėtų skaityti įstatymą ir kitus reikalavimus. Labai svarbu yra būti susipažinus ir su nepilnamečių apsaugos temomis.

Privatumas internete – nauja problema

Tačiau ne vien filmavimas, garso įrašinėjimas ar GPS sekimas dabar gali trikdyti privatumą. Labai daug klausimų pastaruoju metu kyla tuomet, kai kalbame apie privatumą internete. Kada tas privatumas geras, kada blogas. Kada galima vienus dalykus daryti, kada negalima. Internetas neseniai patyrė nemažai atsinaujinimų ir daugumą interneto svetainių turėjo užtikrinti, kad jie renka žmonių duomenis legaliai, kad jie nenusižengia siųsdami naujienlaiškius, kad jie labai daug dalykų daro visiškai legaliai. Štai keletas pagrindinių internetinio privatumo punktų.

Autorinės teisės. Su autorinių teisių apribojimais ir saugojimu susidurdavome ir anksčiau, tačiau naujausios direktyvos veikiausiai padarys taip, kad išvis nebegalėsime naudoti beveik jokio interneto turinio jo perdarymui. Tarkime, interneto memai – tai didžiulė interneto kūrybingumo srovė, ir ji yra reikalinga.

Susisiekti su prenumeratoriais. Labai daug žmonių, vos priėmus tam tikrus įstatymus, tuojau pat gavo laiškus, kuriuose buvo prašoma dar kartą patvirtinti, kad šie sutinka, pvz., gauti tam tikras naujienas, kurias anksčiau prenumeravo. Taigi, buvo labai apribota galimybė siųsti savo reklaminius ir kitokius laiškus žmonėms, jeigu jie tokio sutikimo neišreiškė. Taip pat būtina ir visur siunčiant palikti galimybę lengvai atsisakyti tokių naujienų. Tad susisiekti su jumis turėjo visi, kurie siunčia kažkokius laiškus. Tam, kad nepažeistų esminio privatumo.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *