Pirmasis Loros darbas

Į šį miestą Lora atvyko kupina vilčių ir tikėjimo, kad galės čia pradėti kitą gyvenimą, daugia uždirbti, padėti finansiškai savo šeimai, likusiai nepritekliaus šalyje, gimtinėje. Pirmasis Loros darbas – elite cleaning services. Ne iš karto jai pavyko tokį darbą gauti, ir dėl jo ji turėjo pasistengti komunikuodama su pažįstamais, kol viena giminaitė pasikvietė ateiti į viešbutį, kuriame pati dirba, nes ten kaip tik turėjo atsilaisvinti darbo vieta.

Darbo specifika

Tvarko kambariusKaip pasakoja Lora, darbo specifika gali būti ne vienoda. Ta pati valytojų brigada gali valyti tą patį viešbutį, kasdien turėdami tas pačias nuolatines pareigas. Tačiau ji gali būti ir mobili, kai kažkur atliekama home carpet cleaning London ar kitokios paslaugos, kur prireikia tokių atsiunčiamų darbuotojų. Taigi, dabar Lora džiaugiasi, kad gali tokiu darbu prisidėti prie namų švaros ir kartu sau užsidirbti. Kol kas jai dar neteko važiuoti kaip mobiliai darbuotojai, nors ten yra didesni valandiniai įkainiai. Tačiau, kaip sako kiti kolegos, tada negauni arbatpinigių. O pastarieji yra tikrai verti daug, jie yra laimės dalykas. Kartais gali visai nieko negauti, kartais – užsidirbti tiek, kad be vargo gyventi smagiai ir laimingai dar daug laiko. Taigi, kol kas Lora dirba viešbutyje.

Rytinėje pamainoje jai reikia išvalyti vonias, tualetus, kriaukles, koridorius. Yra tam tikras gyventojų sektorius, kur tie darbai turi būti atliekami. Ne paslaptis, kad yra ir suskirstymas, kur kas kokį darbą turi dirbti. Lorai priklauso Rytinis sektorius antrame aukšte. Taip pat prieš pietus reikia eiti į kambarius ir ten atlikti kambarių valymą. Jeigu yra gyventojai, gali būti labai nemalonu užsukti į jų privačią erdvę ir ten bandyti kažką tvarkytis, kai jauti, kad žmonės to nenori. Todėl visada reikia pasibelsti ir paklausti, ar žmonėms reikia valymo paslaugų. Tada ir paaiškėja, ką gali padaryti, o ko – ne. Šis darbas nėra labai sunkus psichologiškai, bet fiziškai Lora pavargsta, ypač, jeigu reikia atidirbti net kelias tokias pamainas.

Kolektyvas

Su kolektyvu problemų nėra. Bent jau pradžioje. Tačiau draugė tikina, kad čia visada užverda kokios nors intrigos, kadangi žmonės labai bijo prarasti darbo vietą, labai nori išlikti savo pozicijoje. Ne nuostabu, juk emigrantų Londone tikrai daug, ir net ir toks darbas, kaip valymo paslaugos, tampa labai trokštamu, ypač tarpe tokių, ką tik atvykusių į šalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *