Papildai

Maisto papildai plačiai vartojami, tačiau daugeliui vis dar kyla klausimas „vartoti ar susilaikyti?“. Negalavimai ir įvairios ligos ne taip retai būna nuolatiniai palydovai, žinoma, to nesidžiaugia nei vienas. Per dieną žmogaus organizmas turi gauti atitinkamą maisto medžiagų kiekį, tačiau vis daugiau gyventojų skiria nepakankamai tam dėmesio. Organizmo funkcionavimas gali sutrikti, jei nėra pakankamai reikiamų vitaminų ar mineralų. Tokiu atveju lengviau gali prikibti kokia nors liga ar virusas. Sirgti nenori nei vienas, tačiau taip nutinka. Švieži vaisiai ir daržovės reikalingi kiekvienam žmogui, tačiau ne visada jų turite arba tiesiog nevalgote. Netinkama mityba gali būti daugelio negalavimų priežastis. Organizmas, paprastai, būna silpnesnis žiemą, pavasarį. Tokiu metų laiku nelengva rasti vaisių ar daržovių, kurie būtų ką tik nuskinti. Žmogui gali trūkti reikiamų medžiagų. Papildai gali papildyti bei praturtinti mitybą. Juos vartojant žmogus geriau jaučiasi, turi daugiau energijos.

papildaiŽmogaus organizmui neturi stygti nei mineralų, nei vitaminų, priešingu atvejų jis gali, tiesiog susirgti vienokia ar kitokia liga. Svarbu, kad nuolatos nebūtų šių elementų trūkumo, jei nepakanka kartais, gali nieko baisaus ir nenutikti. Dažnai trūkstant vitaminų, ypač vitamino C, gali susilpnėti imunitetas. Tokiu atveju, lengvai galite pasigauto kokį nors virusą ar ligą.Vitaminų trūkumas gali turėti įtakos grožiui. Trūkstant elementų (tokių, kaip vitaminai E,D ar K bei kitų) gali būti pleiskanojimas, odos trūkinėjimas. Tai ne tik kenkia išvaizdai, bet ir jaučiamas diskomfortas. Galite kreiptis į bendros profilaktikos gydytoją, jis greičiausiai rekomenduos jums nusipirkti vitaminų arba papildų. Rekomenduojama iš anksto pasirūpinti savimi ir išvengti sveikatos sutrikimų. Daugelis žmonių, kurie vartoja preparatus, jaučiasi geriau.

Nerekomenduojama maisto papildų vartoti pernelyg daug. Nepiktnaudžiaukite jais, įsigiję preparatus matysite parašytas normas, kurios reikalingi organizmui. Vartojant per daug geriau tikrai nebus. Prieš pradedant vartoti preparatus, reikėtų žinoti, ko būtent jums reikia (kokių vitaminų ar elementų). Papildai turi būti pasirenkami atsižvelgiant į:

  • Amžių. Vyresniems žmonėms labiau tinka vieni preparatai, o jaunesniems kiti.
  • Lytį. Esama papildų, kurie skirti tik moterims arba tik vyrams.
  • Mitybą.
  • Organizmą.
  • Fizinį aktyvumą.
  • Psichinį aktyvumą.

Maisto papildai pardavinėjami nereikalaujant recepto, tačiau negalima jų vartoti daugiau, nei nurodyta paros norma. Rekomenduojama pasirinkti sau tinkamus. Galima pasitarti su vaistininku, jei perkate vaistinėje, arba pardavėju. Papildų yra pigesnių ir brangesnių, galima pasirinkti pagal kainą.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *