Mokyklinė uniforma

Prieš dvidešimt metų niekam nekildavo klausimas, ar mokyklose reikalingos uniformos, tačiau šiandien tai kelia gana karštas diskusijas. Kai kalbama šia tema, atrodo, kad abejingų nelieka, ir vieni pasisako, kad mokyklinė uniforma turi būti privaloma, o kiti, priešingai, mano, kad tai yra dar vienas nereikalingas formalumas, taigi, ar tai tikrai būtina?

mokyklinė uniformaTenka pripažinti, kad uniforma – tai ir mokyklos prestižo reikalas. Nieko nuostabaus, kad tiek ir Lietuvos, tiek ir užsienio gimnazijoje uniformos pasirenkamos gana dažnai. Mokiniai paprastai atrodo tvarkingai, ir tai išmoko juos disciplinos – kartais vaikai nejaučia jokių ribų, ir į mokyklą rengiasi… tarsi į klubą. Tenka pripažinti, kad taip tikrai neturėtų būti, ir uniforma užtikrina, kad mokinių apranga neblaškys mokinių, ir tai netrukdys mokymosi procesui.

Taip pat kartais pastebima, kad mokyklinės uniformos gali padėti sumažinti patyčių atvejų mokyklose. Patyčios – tikrai didelė problema daugumoje mokyklų, ir norint to išvengti, mokytojams bei mokyklos administracijai tenka gerokai pasukti galvą. Gana dažnai patyčios kyla dėl visai paprastų dalykų, pavyzdžiui, tyčiojamasi iš tų mokinių, kurie yra prasčiau apsirengę. Kai mokiniai dėvi tokius pat drabužius, patyčių galima išvengti, taigi, ši problema sumažėja.

Nors mokiniai gana dažnai prieštarauja uniformos įvedimui, tačiau nevertėtų pamiršti, kad uniforma turi būti dėvima tik mokykloje. Vėliau juk galima persirengti, ir visai nesvarbu, kokie užsiėmimai lankomi po pamokų: ar muzikos mokykla, ar seo pamokos, čia formali apranga jau nebus reikalinga, taigi, tikrai neverta baimintis, kad negalėsite susikurti savito aprangos stiliaus.

Dauguma tėvelių pastebi, kad uniformos padeda sutaupyti šiek tiek pinigų – kadangi uniforma paprastai siuvama iš itin patvaraus audinio, ji tarnauja tikrai ilgą laiką. Deja, ne visada parduotuvėse įsigyjami drabužiai pasižymi aukšta kokybe, taigi, uniforma gali būti tikru išsigelbėjimu – jos tikrai neteks keisti nauja ilgą laiką.

Taigi, mokyklinių uniformų įvedimas gali būti naudingas tikrai dažnais atvejais. Nors ir atsiranda žmonių tam prieštaraujančių, tačiau jų argumentai gana dažnai būna… paprasčiausiai nepagrįsti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *