Minkšti baldai, kokius išsirinkti?

Minkšti baldai

minksti baldaiBaldai namams suteikia jaukumo, funkcionalumo ir net tam tikrą charakterį. Minkšti baldai dažnai būna esminiu namų svetainės akcentu. Minkštų baldų įvairovė rinkoje leidžia patenkinti kiekvieno pirkėjo poreikius.

Odiniai ir gobeleniniai minkšti baldai: kuriuos pasirinkti?

Minkšti baldai dažniausiai yra skirstomi į dvi dideles grupes: tai odiniai baldai ir gobelenu aptraukti baldai. Odiniai baldai daugeliui asocijuojasi su didele kaina, masyvumu, prabanga. Pavyzdžiui, vis dar populiarūs odiniai kampai, tiek moderniuose, tiek ir klasikinio stiliaus erdviuose namuose atrodantys įspūdingai. Išties, minkšti odiniai baldai atrodo prabangiai, jie ypatingai dera erdviose patalpose ir ne visai tinka mažose, žemomis lubomis patalpose, kadangi sukuria tam tikrą disharmoniją, erdvės stokos pojūtį. To reikėtų nepamiršti, renkantis baldus. Tačiau kiek klaidinga nuostata, kad odiniai baldai yra itin brangūs ir ne visi gali sau leisti juos įsigyti. Alternatyva brangiems natūralios odos baldams – eko odos – dar kitų vadinamos dirbtinės odos – baldai. Vizualiai eko oda nuo natūralios skiriasi, tačiau skirtumas nėra ženklus. Visgi eksploatuojant baldą ilgesnį laiką, tas skirtumas atsiskleidžia vis labiau, kadangi dirbtinė oda linkusi nusitrinti, suskilinėti, o tuomet į paviršių ,,išlenda“ ir tekstilės pluoštas. Taigi, dirbtinės odos baldai kaina yra patrauklesni nei natūralios odos minkšti baldai, tačiau kokybė ženkliai skiriasi.

Kita kategorija minkštų baldų – gobeleniniai. Gobeleno pasiūla leidžia pirkėjams pasirinkti norimas tekstūras, raštus, spalvas. Gobelenu aptraukti baldai yra minkšti, švelnūs, priklausomai nuo gobeleno, malonūs kūnui. Tuo tarpu odiniai baldai kartais sukelia diskomforto jausmą, pavyzdžiui, kuomet namuose žema temperatūra, oda yra gana šalta, tad gali būti nemalonu sėsti ant tokio baldo. Teigiama yra tai, kad gobelenui susidėvėjus ar tiesiog panorėjus naujovių, gobeleną nesunkiai galima pakeisti.

Kur pirkti baldus?

Pirkėjų poreikiai, asortimento gausa ir galimybės sąlygoja klausimo, kur pirkti baldus, kėlimą. Pirmas variantas – parduotuvėje. Čia pirkėjas gali realiai apžiūrėti baldus, pasikonsultuoti su pardavėjais, gauti daug naudingos informacijos ir pan. Tačiau yra ir kitas variantas – pirkti internetu. Pastaruoju metu prekyba internetu klesti, o baldus virtualioje erdvėje pardavinėja ne tik elektroninės parduotuvės, tačiau prekybą internetu propaguoja ir realiai veikiančios. Nepaisant to, kad perkant internetu baldų neįmanoma paliesti, išbandyti, visgi baldai internetu masina žemesnėmis kainomis.

Reikia paminėti, kad siekiantys sutaupyti, kartais važiuoja į kaimyninę Lenkiją. Taip pat vyrauja nuostata, kad baldai iš Lenkijos yra geresnės kokybės nei siūlomi Lietuvoje. Bet didžiuosiuose mūsų šalies miestuose įsikūrusiose parduotuvėse taip pat siūlomi tik aukštus kokybės standartus atitinkantys baldai. Tad, pavyzdžiui, baldai Kaune, baldai Vilniuje, tikrai kokybės aspektu nenusileidžia baldams iš Lenkijos.

Nors mūsų šalyje dar nėra itin populiaru prekiauti naudotais baldais, tačiau tai puiki alternatyva tiems, kurie neišgali įpirkti naujų baldų, arba tiems, kurie nori įsigyti antikvarinių baldų. Daugeliui, žodis naudoti asocijuojasi su senais, kažkam jau nebereikalingais baldais. Tačiau naudotais yra vadinami ir prabanga bei senove dvelkiantys antikvariniai baldai. Naudoti minkšti baldai, krėslai, senovinės indaujos ir kt. puikiai papuoš klasikinio stiliaus namus ir suteiks prabangos dvelksmą.

Minkšti kampai

Populiarumo vis nepraranda minkšti kampai, kurie yra ne tik patogūs, minkšti sėdėti, tačiau funkcionalūs bei kompaktiški: gali talpinti nemažai žmonių ir neužima daug erdvės, kadangi stovi dažniausiai palei kambario sienas.

1 komentaras

  1. Labai dažnai įtaką daro ne noras turėti kažkokios būtent medžiagos sofą, o jos praktinė pusė. Pavyzdžiui turintiems augintinių odinė sofa būtų praktiškiau, nei medžiaginė, kadangi netrauktų plaukų ir būtų lengviau valoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *