Ko verta pasimokyti iš karių

Pastaruoju metu netyla diskusijos apie tai, kokios atsakomybės tenka armijai ir civiliams, ir koks turi būti vyras. Diskusijos verda, ir jos yra susijusios su neseniai vadinamąja šauktinių loterija įvykdyta visoje Lietuvoje. Jauni vyrai pakviesti tarnauti, tai dalykas, kurį šiuo metu puikiai žino kiekvienas. Tačiau šiandien mes nenagrinėsime loterijos principų bei valdžios klaidų, nesvarstysime, ką reikia daryti šauktiniui. Pakalbėsime apie dalykus, būdingus ir armijai ir civiliams, pasvarstysime, ko gali paprasti civiliai žmonės pasimokyti iš šauktinių karių.

Tvarka ir disciplina

Kariai patariaVienas akivaizdus ir netgi formalus dalykas yra tvarka bei disciplina. Kažin, ar kario uniforma tą gerai atspindi, bet tai labai gerai matosi ten, kur prasideda jų kasdienis gyvenimas. Yra net tokia knyga apie įpročio galią, ta galia daro tikrus stebuklus. Gyvendami kariuomenėje žmonės privalo laikytis griežtų taisyklių, disciplinos. Tai reikalinga ne tam, kad žmonės būtų kankinami, o kad būtų išugdyta valia, ypatingas dėmesingumas. Šie dalykai vėliau bus panaudoti tada, kai gali tekti ginti šalį nuo agresyvių priešų. Jeigu visi bus ištižę, tada niekas neis ir nekovos, kaip priklauso. Turbūt visi pažįstame ne vieną tokį žmogų, kuriam tikrai vertėtų gauti šiek tiek tokių pamokų, įgyti tvarkos ir disciplinos. Taigi armijoje tokie dalykai yra ugdomi, vadinamoji įpročio galia žmogų pripratina kitaip vertinti savo laiką – jį labiau planuoti, daryti viską laiku, prisiversti eiti ten, kur nenori, bet reikia, nebevengti atsakomybės.

Žodžio laikymasis ir vertybės

Be šių fizinių dalykų, ir armijai ir civiliams vertėtų išugdyti ir dvasines vertybes. Kariuomenė tai padaro, ir čia kalba eina ne apie kažkokį mistinį dvasingumą, o apie tas teigiamas charakterio savybes, kurios yra mums visiems būtinos. Tai, visų pirma, didžiulė atsakomybė, kurios mums visiems visada reikia, ji yra tiesiog būtina, ji gali būti kaip mūsų atskaitos taškas. Žodžio laikymasis irgi yra tiesiog būtinas, nes nemalonu ir negera yra būti su tais, kurie apsimetinėja, nesilaiko duoto žodžio. Taigi, šios vertybės yra labai svarbios, ir kiekvienam iš mūsų nepamaišytų jų pasimokyti. Kaip tik kariuomenė yra ta vieta, kur tokios vertybės turi galimybę būti palankstytos ir atlenktos į gerąją pusę. Jeigu žmogus, besielgiantis teisingai, ima priprasti prie to, tai, galų gale, jis ima ir jausti tokio dalyko naudą, supranta, kuo tai yra geriau, negu būti neatsakingu ir be vertybių. Taigi, toks auklėjimas daug kam gali būti naudingas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *