Ar nebepamatysime popierinės knygos?

Jau ne pirmus metus leidėjai gyvena niūriomis nuotaikomis, vis gąsdindami knygų pirkėjus, jog popierinių knygų laikas baigėsi ir jas iš rinkos stumia naujausios technologijos. Nors kainos knygynuose verčia manyti, jog situacija ne tokia ir prasta, elektroninės knygos Lietuvoje vis daugėja, paprastėja būdai jas pasiekti ir jomis naudotis. Visgi, rinkos tyrimų ekspertų teigimu popierinių knygų atsisakymas visiškai gali ir neateiti, mat visuomet bus žmonių, kuriems malonu rankose laikyti popierinę knygą.

knygosTradicijos svarbiau už kainą

Kartais žmonės teigia, jog negalėtų atsisakyti popierinės knygos, nes tai yra didelis malonumas. Kasmetinė knygų mugė yra puikus įrodymas, kur kasmet popierinių knygų mėgėjai užplūsta parodų rūmus, ieškodami naujausių ir mėgstamiausių knygų, norėdami pasimėgauti pigiomis ir itin retomis knygomis. Tokių renginių organizatoriai teigia, jog didžiausia lankytojų dalis yra pedagogai ir pagyvenę žmonės. Žinoma, dažnai atvyksta ir jaunimas, tačiau jų akyse tokio laimės žiburėlio nematyti. Dažniausiai popierinę knygą renkasi žmonės, nepripažįstantys moderniųjų technologijų arba jas naudojantis itin retai.

Be to, popierinių knygų į nieką mainyti nenori ir mokslo darbuotojai. Kasdien vartomos enciklopedijos, žinynai ir žodynai bei jų rinkiniai dažnai sukuria tokią biblioteką, kokią būtų sunku sutalpinti į skaityklę ar išmanųjį telefoną.

Besimėgaujantiems modernumu

Tuo tarpu elektroninių knygų pardavėjai teigia, jog knygos internete yra itin populiarus verslas Lietuvoje. Kasdien vis daugiau lankytojų nusprendžia rinktis moderniąsias technologijas ir knygas pirkti pigiau, greičiau bei patogiau. Žinoma, didžioji dalis elektroninių knygų skaitytojų yra jaunimas, gebantis puikiai prisitaikyti prie šiandieninių technologijų, o dažnai ir kitokio gyvenimo būdo nesuprantantis. Pripratę prie patogumo ir greičio jie linkę viską gauti itin paprastai. Lengvas ir nebrangus elektroninės knygos įsigijimas yra puikus pavyzdys.

Vertinantiems patogumą

Nors dažnai atrodo, kad elektroninės ir popierinės knygos knygos7.lt skaitytojus padalina į du frontus, taip yra ne visada. Iš tiesų yra nemaža dalis žmonių, besinaudojančių tiek vienokiomis, tiek kitokiomis knygomis. Dažniausiai tai racionalūs žmonės, vertinantys savo laiką bei nenorintys atsisakyti įpročių bei tradicijų. Tokiems žmonėms knygos forma priklauso nuo situacijos: namuose jie mielai varto popierinės knygos variantą, o keliaudami su savimi ima skaityklę, kuri ima gerokai mažiau vietos, yra lengva bei praktiškai sukuria tikros knygos įspūdį.

Nuoroda čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *