Klausimynas, kuris padės nuspręsti, ar skolintis

Kreditų pasiūlymaiKai kurie kreditų teikėjai skolina iki 5000 euru, kiti ir daugiau. Visais atvejais, jeigu domina paskolos, verta savęs nuoširdžiai klausti, ar tikrai jums jos reikia. Klausimai ateina savaime, ir abejonės. Kadangi žengiate atsakingą finansinį žingsnį. Kad nuspręsti būtų lengviau – siūlome trumpą klausimyną, kuris padės nuspręsti, ar imti paskolą ar greitąjį kreditą.

1. Ar turite planą, kaip paskolą grąžintumėte?

Ar tai bus paskola iš https://www.credit24.lt, ar iš kur nors kitur, jums visada reikės galvoti, kaip tą paskolą galiausiai grąžinsite. Juk pinigai čia jums ateina į delnus, čia išeina, išsivesdami ir kolegas iš kišenių. Paskolas reikia grąžinti, ir apie tai turite galvoti prieš pasiskolindami. Jeigu jūsų atsakymai yra „pagyvensim, pamatysim“, „davė dievas duonos, duos ir dantis“, „kai turėsiu pinigų, atsikvėpsiu ir ką nors sugalvosiu“ – nesiskolinkite. Nesiskolinkite, kol nesugalvosite konkretaus plano. Gal nuo kito mėnesio pradėsite papildomai dirbti, gal parduosite seniai palikimu slegiantį senelės sklypą, gal atsisakysite prabangios buto nuomos ar kitų išlaidų, tuštinančių sąskaitą. Kai turėsite konkretų atsakymą, kaip grąžinti paimtą paskolą, tik tada skolinkitės.

2. Ar pasižymite atsakingumu, žodžio ir įsipareigojimų tesėjimu?

Tai klausimas jūsų sąžinei, kuri viena gali atsakyti teisingai. Jokios mokumo istorijos ir credit info informacijos nepasakys, ar jūs tikrai sąžiningas bei atsakingas žmogus. Geriausiai žinote savo vidaus principus, todėl pagalvokite apie tai. Jeigu manote, kad visada laikotės duoto žodžio, žūtbūt išpildote pažadus – galite skolintis. Jeigu dažnai bandote praslysti, išsijungiate telefoną kai skambina į susitikimą su jumis atėjęs žmogus, kuriame jūs nutarėte nepasirodyti; jeigu kartais tiesiog „dingstate“ su visais pažadais ir įsipareigojimais – nesiskolinkite. Nes paskolos yra ta vieta, kada neatsakingas pasiskolinimas gali labai nudeginti.

3. Ar paskolos reikia būtinam tikslui?

Ne visada reikia skolintis tik būtiniausiam tikslui, tačiau visgi apie jo prioritetus turite užklausti savęs. Ar tai yra kažkas esminio, ar kažkas tik lengvoms užgaidoms tenkinti? Tai irgi svarbu, vertinant, ar skolintis.

4. Ar išleidus paskolą bus įgyjama papildoma vertė?

Įsigijus daiktų, kurie vėliau pabrangs; investavus į save ar mokslus; galima sukurti pridėtinę vertę. Jos ir turėtumėte siekti, besiskolindami.

5. Ar tai paskola paprastam kasdieniui vartojimui?

Tik ekstremalioje situacijoje skolinkitės kasdieniam vartojimui.

6. Ar galėtumėte paaiškinti kitiems, kodėl pasiskolinote?

Jeigu galėtumėte su visais apie tai kalbėti, vadinasi, pasielgėte gerai.

7. Ką sako jūsų širdis?

Jos irgi paklauskite, nes ji gali žinoti daugiau, negu žino jūsų ar mūsų protai.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *