Kaip prižiūrėti akumuliatorių žiemos metu?

Lietuviškos žiemos vis sunkėja ir daugelis skundžiasi, kad mašinų priežiūra žiemos metu yra gana stipriai komplikuota. Tai tiesa, juk spaudžiant šaltukui ne visada pavyksta išsaugoti detales, o ką jau kalbėti, kad didžioji dalies miesto gyventojų net neturi garažų, tad prie minus 20 automobiliai kantriai stovi lauke. Pavasaris, tuomet, tampa ne tik prisikėlimo laikotarpiu, tačiau tuo pačiu ir papildomų investicijų laiku, kadangi mašina reikalauja visai įmanomais būdais ją kuo skubiau pagydyti. Kiekvienas vairuotojas privalo kiek įmanoma labiau saugoti mašinos detales, o ypač kuomet lauke speigas. Vienas iš daugiausiai investicijų reikalaujančių daiktų yra akumuliatorius, kurio keitimas labai dažnai stipriai ištuština kišenę. Ir pats daiktas yra labai brangus, o ką jau kalbėti apie tai, kad ne visi moka patys jį pasikeisti, tad dar ir tenka naudotis profesionalų paslaugomis. Akumuliatoriai, kaip ir žmogaus organizmas šaltuoju sezonu, reikalauja tam tikros priežiūros.

akumuliatoriaiPateikiame paprastus patarimus, kurie padės akumuliatorių žiemos metu išsaugoti kuo sveikesnį.

  1. Jei jūsų akumuliatorius išsikrovė – jokiu būdų nelaikykite jo ilgai iškrauto. Net jei tuo metu jums ir nereikia transporto priemonės – būtinai ją gydykite iš karto, kai tik atsitiko bėda. Taip prailginsite jo gyvenimo laikotarpį.
  2. Akumuliatoriai kur kas greičiau „miršta“, kai veltui eikvojamas jo gyvybingumas. Jei, pavyzdžiui, užvedate mašiną tik su tokiu tikslu, kad atšildytumėte užšaldytą priekinį stiklą – pasinaudokite gremžtuku, o ne laikykite užkurtą mašiną. Tas pats galioja ir tuomet, kai ji dirba siekiant prišildyti mašiną. Tai paprasčiausias daikto gadinimas, kuris sutrumpins funkcionalumo laikotarpį.
  3. Nelaikykite įjungtų šviesų, kada jums tai nėra pirma būtinybė. Šiuo atveju kalbame apie salono lempas.
  4. Nuolat tikrinkite tepalus. Pastarieji žiemą kiek sutirštėją ir tai reikalauja papildomų akumuliatoriaus pajėgų. Akumuliatorius veiks kur kas ilgiau, jei naudosite specialias priemones, kurios skirtos maišyti su tepalais atšiauriuoju sezono metu.
  5. Akumuliatorius yra skiriamas ir pagal galingumą. Kadangi žiemos metu reikia efektyvesnio – tai tokį ir pirkite. Vasaros laikotarpiu jis paprasčiausiai sumažins savo apkrovas. Taip pavyks daiktą išlaikyti kuo ilgiau funkcionalų.

Akumuliatoriai, bene, viena iš pačių svarbiausių automobilio dalių. Nieko nėra nemaloniau, kaip negebėjimas užvesti mašinos šaltą žiemos vakarą… Dažnai juk tik trumpam užbėgame į parduotuvę, o grįžę jau nebegalime naudotis savo mašina. Kad taip nenutiktų, labai svarbu tinkamai prižiūrėti automobilio energijos širdį. Akumuliatoriaus veiksmingumą labai daug lemia ir pati automobilio būklė. Kuo jis tvarkingesnis, tuo ilgiau bus veiksmingos ir jo dalys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *