Kaip nenudegti perkant internetu

Prieš 7 metus internetu iš kinų paltą pirkusi Rasa sako taip niekada jo ir negavusi, dėl to nei 1a.lt, nei jokios kitos interneto parduotuvės jos nedomina, jai tai atrodo sukčių veikla. Tačiau ar poniai Rasai nors kartą teko apsigauti perkant turguje ar parduotuvėje ir įsigyti nekokybišką prekę? Tikriausiai irgi teko. Tad internetas pats savaime čia nieko dėtas, o sukčiais vadinti reikėtų tik tuos, kurie iš tiesų užsiima apgavystėmis. Tačiau pakankamai informaciškairaštingas žmogus dažniausiai geba atpažinti patikimą galimybę apsipirkti nuo netikros. Ką daryti, kad pirkimas internetu teiktų tik gerus įspūdžius ir netikėtai neatsidurtumėte ponios Rasos vietoje?

Nepirkite iš nežinomų parduotuvių

1aPirmas pasiūlymas – nepirkite iš nežinomų interneto parduotuvių. Žinoma parduotuvė turi savo aiškius kontaktus, rekvizitus, paieškojus internete rasite įvertinimus bei atsiliepimus. Taip pat ji turės normalią svetainę, platų asortimentą. Tad tokiose parduotuvėse kaip 1A jūs tikrai nebūsite apgauti. Galiausiai, normali patikima parduotuvė laikosi įstatymo, nesiūlo kosmiškai žemų kainų (kas galėtų tapti tik sukčių kabliuku) ir laikydamasi visų galiojančių įstatymų siūlo įvairias garantijas, grąžinimo prekės ir pinigų grąžinimo nuostatas.

Nepirkite iš nežinomų pardavėjų

Jeigu perkate per tokias dideles platformas kaip e-bay ar amazon, visada rizikuojate, nes tai yra kaip skaitmeniniais turgus, kuriame pilna labai skirtingų pardavėjų. Tad vėlgi verta protingai elgtis šioje rinkoje ir nepirkti nieko, kas atrodo keistai. Patikimi pardavėjai turi bent kelias dešimtis tūkstančių atsiliepimų, iš kurių beveik 99 proc. būna teigiami. Jeigu matote tokį pardavėją, dar dėl visa ko galite paskaityti neigiamus atsiliepimus ir sužinoti, dėl ko dažniausiai žmonės skundžiasi (pvz., gal dėl to, kad visi rūbų dydžiai per maži, o jus kaip tik tas labiausiai ir atgraso), ir pasidaryti galutines išvadas.

Verta naudoti PayPal apsaugos sistemą

Nesvarbu, per kur internete ką perkate, nėra reikalo be tikslo palikinėti savo kreditinės kortelės duomenų. Visada kur kas vertingiau yra tiesiog naudoti PayPal apsaugos sistemą, kuri leistų pateikti ne kreditinės kortelės duomenis, o šių tarpininkų, kartu teikiančių jums ir garantijas dėl galimų sukčiavimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *