Granuliniai katilai – praktiškas sprendimas

Granuliniai katilai šiandien yra patys populiariausi, ir jie pasirenkami tikrai ne be reikalo – juk jie turi iš tiesų nemažai privalumų. Taigi, kodėl verta priimti būtent tokį sprendimą?

granuliniai katilaiVisų pirma, tokie katilai yra gana ekonomiški, ir jų išlaikymas kainuoja kur kas pigiau nei kitus katilius, pavyzdžiui, dujinius ar elektrinius. Taip pat šio įrenginio kaina yra gana nedidelė, taigi, galite net neabejoti, kad visa tai jums tikrai nekainuos daug pinigų.

Svarbu ir tai, kad katilą papildyti granulėmis tenka ne taip ir dažnai, lyginant su kietu kuru: kietą kurą tenka papildyti kas kelias valandas, o granules paprastai tenka papildyti tik kas kelias dienas, kas yra labai svarbu. Taigi, toks katilas reikalauja kur kas mažiau priežiūros, ir jai tenka paskirti visai nedaug savo brangaus laiko.

Taip pat kartais pasirenkamos ir granulinės krosnelės, kurias prižiūrėti lygiai taip pat paprasta, kaip ir granulinius katilus: kurą tenka papildyti tik kas kelias dienas, o taip pat netenka rūpintis, kaip jį galima būtų sandėliuoti, nes jis tikrai neužims daug vietos.

Kartais skundžiamasi, kad kietą kurą nėra taip paprasta uždegti, ypatingai tada, kai malkos yra drėgnos. Pasirinkus granulėmis kūrenamus katilus su tokia problema susidurti netenka, ir viskas vyksta kur kas paprasčiau. Taip pat jums nereikės rūpintis, kaip paruošti kurą, nes to daryti paprasčiausiai nereikės – kartais malkų skaldymui tenka sugaišti ne taip ir mažai laiko, o naudojant granules šiuos vargus galėsite pamiršti.

Nors kartais manoma, kad granulinio kuro kaina gali būti labai didelė, tačiau nereikėtų pamiršti, kad granulių reikia maždaug penkis kartus mažiau nei kieto kuro, taigi, toks pasirinkimas iš tiesų praktiškas. Žinoma, kieto kuro kaina yra kiek mažesnė, tačiau granulės kainuoja kur kas pigiau nei dujos ar elektra, taigi, toks pasirinkimas tikrai labai puikus. Tokių įrenginių pasirinkimas iš tiesų labai platus, todėl tikrai išsirinksite tokį variantą, kuris jums bus pats palankiausias – specializuotose parduotuvėse tikrai rasite gausų katilų pasirinkimą.

1 komentaras

  1. Turint granulinį katilą reikia nepamiršti ir apie kuro t.y. granulių pirkimą, sandėliavimą ir laikymą. Dažnai žmonės ieško tik Lietuvoje granulių, tačiau iš kitų šalių jas galima parsiplukdyti už daug mažesnę kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *