Grafinio dizaino pagrindai

Teikiame dizaino paslaugasJums reikalingas brand designers London ? O gal pats ketinate juo tapti? Be abejo, kad website design uk uždirbs geriau, negu grindų plovėjas, bet turite pripažinti ir tai, kad rinka čia bus milžiniška, o konkurencija joje – nepakeliamai didelė. Kaip jūs į tai reaguojate? Tikiuosi – tinkamai. Susikaupiate ir ruošiatės pats tapti dizaineriu. Tam, kad galėtumėte juo būti, turite žinoti kelis pagrindinius grafinio dizaino principus.

Maketavimo tinklelis

Jeigu niekada nesate maketavę, tuomet net neįtarsite, kad po kiekvienu maketu slypi nematomas maketavimo tinklelis. Tai – tarsi virtuali liniuotė, ant kurios guldomas kiekvienas paveikslėlis ir teksto blokas. Gerai įsižiūrėję į kokio nors žurnalo puslapį ar net panaudoję liniuotę galite įsitikinti, kad yra tokių ašių, ant kurių niekada neatsiduria jokia teksto bloko ar nuotraukos kraštinė. Kitaip tariant – yra tam tikros ašys, ant kurių atsiduria kraštinės užklijuojamų dalykų, o erdvės tarp jų gali būti užpildomos turiniu, bet ne ant jų dėtis kraštinės. Tokiu būdu susikuria mums vizualiai patrauklus vaizdas. Tai vienas pirminių ir svarbiausių dizaino principų.

Spalvų derinimas

Kaip derinti spalvas? Kartais vaikystėje vaikai tai moka daryti intuityviai, tačiau vėliau šis gebėjimas užgęsta. Be to, vaikams paprastai gražu tik labai ryškios spalvos, o kur dar visa paletė ne tokių sodrių, tačiau ne mažiau svarbių spalvų! Taigi, spalvų derinimas yra toks mokslas, kurį išmokti tikrai galima. Kiekvienas dizaineris ar dailininkas pirmiausiai paminės jums priešingų spalvų principą. Taip, kaip chemikai turi Mendelejevo elementų lentelę, taip dizaineriai ir visi dirbantieji su vaizdu turi spalvų schemas. Jos gali būti RGB arba CMYK. Tačiau esmė tokia, kad per priešingas spalvas mums atsiranda patrauklus vaizdas. Tarkime, violetinei priešinga oranžinė, žaliai raudona, ir t.t. Dirbant šiuo principu niekada neprašausite. Kiekviena intensyvi spalva turi priešingą spalvą, taip pat ją turi ir blankus atspalvis.

Šriftai ir tipografija

Kitas labai svarbus dalykas darant bet kokį maketą, tinklapį ar kitą grafinio dizaino produktą – tipografija. Šriftų negali būti per daug ir jie turi derėti tarpusavyje. Visas, ką jūs darote su vaizdu, turi būti protingai apgalvota. Jeigu derinate vaizdą ir tekstą, tai nereikia pamiršti, kad tarp jų kuriasi ne tik prasminei santykiai, bet ir vizualiniai. Prie kai kurių vaizdų, fono, spalvų, nederės tam tikri šriftai, tada tiks kiti. Norint tinkamai suderinti tekstus, jų dydžius, šriftus, rekomenduojama to specialiai pasimokyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *