Geodeziniai matavimai: klausimai ir atsakymai

Geodeziniai matavimai yra būtini tais atvejais, kai norima parduoti ar išnuomoti nuosavą žemės sklypą, o taip pat tai reikalinga ir tais atvejais, kai norima žemės sklypus sujungti ar padalyti. Vis dėlto, apie šią paslaugą iškyla įvairiausių klausimų, taigi, kokie neaiškumai iškyla dažniausiai?

geodeziniai matavimaiVienas dažniausių klausimų yra tai, kas turėtų atlikti geodezinius, arba kitaip dar vadinamus, kadastrinius matavimus. Tokiu atveju neišvengiamai teks kreiptis į šios srities specialistus, kurie užtikrins, kad paslauga bus suteikta tikrai kokybiškai ir atitiks reikalavimus. Gana dažnai šios paslaugos tiekėjų ieškoma tiesiog skelbimų portaluose, tačiau to nereikėtų daryti – dažniausiai čia savo skelbimus deda pavieniai asmenys, kurių teikiamų paslaugų kokybe ne visada galime būti užtikrinti. Kur kas palankiau kreiptis į įmones, teikiančias šias paslaugas – tokiu atveju galėsite būti garantuoti, kad teikiama paslauga pateisins lūkesčius.

Taip pat gana dažnai domimasi, kokių dokumentų prireiks, kad galėtų būti atliekami kadastriniai matavimai. Čia bus reikalingi dokumentai, galintys patvirtinti sklypo nuosavybę (jei sklype yra statinių, taip pat reikės ir dokumentų, įrodančių jų nuosavybę), taip pat reikės savininko asmens tapatybę įrodančio dokumento kopijos bei preliminaraus arba detalaus žemės sklypo plano.

Kadastrinių matavimų kaina ir terminas – taip pat klientus dominantis klausimas, tačiau atsakyti būtų gana sudėtinga. Geodezinių matavimų kaina paprastai priklauso nuo daugybės veiksnių: sklypo dydžio bei sudėtingumo, metų laiko, taip pat ir vietovės, kurioje turi būti atliekami matavimai. Skirtingos įmonės taiko įvairius įkainius, taigi, kainos gali varijuoti. Paprastai kadastrinių matavimų kaina yra keli šimtai litų, o atlikimo terminas priklauso nuo to, kaip greitai pavyksta įgyvendinti įvairius formalumus bei sutvarkyti dokumentus – tai gali trukti ir vieną, ir kelis mėnesius.

Taigi, norint atlikti kadastrinius matavimus, bus reikalingi dokumentai, įrodantys sklypo nuosavybę, o kaina bei darbų atlikimo terminas gali skirtis, priklausomai nuo daugybės veiksnių. Jei jums iškyla neaiškumų, ar norite sužinoti preliminarias atliekamų darbų kainas, galite paprasčiausiai susisiekti su šias paslaugas teikiančiomis įmonėmis ir išsiaiškinti visas jus dominančias detales.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *