Žymos archyvas: svetaines minksti baldai

Minkšti baldai svetainės viduryje

Kokią sofą ar minkštuosius baldus nusipirkti? Uždavinys rodos ir iš maloniųjų, bet šiuolaikinė pasirinkimo begalybė gali ne tik padėti vartotojui, bet ir užduoti keblių klausimų. Tuo labiau jeigu apie minkštus baldus žinai ne tiek jau ir daug, o atrodo, kad jie skiriasi tik vos savo išvaizda ir kaina. Tiesa tame, kad netgi iš pirmo įspūdžio labai panašios sofos gali būti beveik priešingo minkštumo, patogumo ir funkcionalumo. O svarbiausia, kad baldai taip pat, bene daugiausia įtakoja bendrą svetainės dizainą.

Ar girdėjote rekomendaciją šių dienų vartotojui (ir kalba čia nebūtinai eina apie minkštus baldus), kuri skelbia: „Šiandien pasirinkdami bet kurį daiktą prieš apsisprendžiant suraskite kuo daugiau informacijos, atsiliepimų ir vertinimų apie jį internete“.

Juk žymiau geriau praleisti, kad ir nemažai savo asmeninio laiko (kuris beje nieko nekainuos) besiaiškinant vieną, kitą niuansą, nei paskui gailėtis to nepadarius.

Taigi…. Ką gerai būtų žinoti prieš apsisprendžiant ties kuriuo gamintoju ar sofos ir minkštųjų baldų komplektu apsistoti? Kokia iš viso yra mums siūloma pasiūla, kaip suprojektuojami modernūs minkšti kampai ir sofos, kas svarbiausia? Kokie variantai siūlomi?

Pradėkime nuo vizualinio aspekto. Šiuolaikiniai minkšti baldai būna kampiniai arba atskiri. Jeigu (kas ypač dabar madoje) sofa turi stovėti viduryje kambario – salos dizaino minkšti kampai. „Salinių“ sofų pagrindinis požymis – jų nugarėlė (pagal savo išvaizdą) būtent pritaikyta atvirai erdvei. Tai yra tokių sofų nugarinė dalis neturi labai pastebimų, išreikštų siūlių ir atrodo kaip gražus vientisas monolitas.

Minksti_svetaines_viduryjeTokios sofos ir minkšti baldai tarnauja ne tik tiesiogiai pagal savo paskirtį, tai yra kaip vieta atsisėdimui ir poilsiui, bet ir bendroje svetainės/virtuvės erdvėje būna tarsi šių vietų atskirimas, kambario padalinimas. Šiuo atveju, gero pasirinkimo pradžia – tinkama sofos nugarėlė.

Bandydami įnešti šioje vietoje dizaino naujovių, minkštų baldų gamintojai siūlo ir visai modernius sprendimus. Pavyzdžiui vietoj baldo nugarėlės įntegruojamą vietą/lentyną žurnalams, laikaščiams sudėti.

Dar vienas ėjimas, įnešantis naujovę – ties minkšto baldo nugara statyti dizainerišką komodą arba suoliuką. Tokios komplektacijos ypatingai populiarios tarp itališkų baldų fabrikų.

Tokių baldų kainos dažnai būna kiek aukštesnės nei paprastų. Kainuoja jie vos daugiau dar ir todėl, kad dažniausiai būna moduliniais. Tai tikrai praverčianti, universali funkcija. Pavyzdžiui prabėgus kažkuriam laikui baldus galima be didesnių pastangų perstatyti, o jie atrodys tartum nauji ir skirti būtent tai namų vietai.

Naujovėms nėra ribų.

Minkšti baldai, kokius išsirinkti?

Minkšti baldai

minksti baldaiBaldai namams suteikia jaukumo, funkcionalumo ir net tam tikrą charakterį. Minkšti baldai dažnai būna esminiu namų svetainės akcentu. Minkštų baldų įvairovė rinkoje leidžia patenkinti kiekvieno pirkėjo poreikius.

Odiniai ir gobeleniniai minkšti baldai: kuriuos pasirinkti?

Minkšti baldai dažniausiai yra skirstomi į dvi dideles grupes: tai odiniai baldai ir gobelenu aptraukti baldai. Odiniai baldai daugeliui asocijuojasi su didele kaina, masyvumu, prabanga. Pavyzdžiui, vis dar populiarūs odiniai kampai, tiek moderniuose, tiek ir klasikinio stiliaus erdviuose namuose atrodantys įspūdingai. Išties, minkšti odiniai baldai atrodo prabangiai, jie ypatingai dera erdviose patalpose ir ne visai tinka mažose, žemomis lubomis patalpose, kadangi sukuria tam tikrą disharmoniją, erdvės stokos pojūtį. To reikėtų nepamiršti, renkantis baldus. Tačiau kiek klaidinga nuostata, kad odiniai baldai yra itin brangūs ir ne visi gali sau leisti juos įsigyti. Alternatyva brangiems natūralios odos baldams – eko odos – dar kitų vadinamos dirbtinės odos – baldai. Vizualiai eko oda nuo natūralios skiriasi, tačiau skirtumas nėra ženklus. Visgi eksploatuojant baldą ilgesnį laiką, tas skirtumas atsiskleidžia vis labiau, kadangi dirbtinė oda linkusi nusitrinti, suskilinėti, o tuomet į paviršių ,,išlenda“ ir tekstilės pluoštas. Taigi, dirbtinės odos baldai kaina yra patrauklesni nei natūralios odos minkšti baldai, tačiau kokybė ženkliai skiriasi.

Kita kategorija minkštų baldų – gobeleniniai. Gobeleno pasiūla leidžia pirkėjams pasirinkti norimas tekstūras, raštus, spalvas. Gobelenu aptraukti baldai yra minkšti, švelnūs, priklausomai nuo gobeleno, malonūs kūnui. Tuo tarpu odiniai baldai kartais sukelia diskomforto jausmą, pavyzdžiui, kuomet namuose žema temperatūra, oda yra gana šalta, tad gali būti nemalonu sėsti ant tokio baldo. Teigiama yra tai, kad gobelenui susidėvėjus ar tiesiog panorėjus naujovių, gobeleną nesunkiai galima pakeisti.

Kur pirkti baldus?

Pirkėjų poreikiai, asortimento gausa ir galimybės sąlygoja klausimo, kur pirkti baldus, kėlimą. Pirmas variantas – parduotuvėje. Čia pirkėjas gali realiai apžiūrėti baldus, pasikonsultuoti su pardavėjais, gauti daug naudingos informacijos ir pan. Tačiau yra ir kitas variantas – pirkti internetu. Pastaruoju metu prekyba internetu klesti, o baldus virtualioje erdvėje pardavinėja ne tik elektroninės parduotuvės, tačiau prekybą internetu propaguoja ir realiai veikiančios. Nepaisant to, kad perkant internetu baldų neįmanoma paliesti, išbandyti, visgi baldai internetu masina žemesnėmis kainomis.

Reikia paminėti, kad siekiantys sutaupyti, kartais važiuoja į kaimyninę Lenkiją. Taip pat vyrauja nuostata, kad baldai iš Lenkijos yra geresnės kokybės nei siūlomi Lietuvoje. Bet didžiuosiuose mūsų šalies miestuose įsikūrusiose parduotuvėse taip pat siūlomi tik aukštus kokybės standartus atitinkantys baldai. Tad, pavyzdžiui, baldai Kaune, baldai Vilniuje, tikrai kokybės aspektu nenusileidžia baldams iš Lenkijos.

Nors mūsų šalyje dar nėra itin populiaru prekiauti naudotais baldais, tačiau tai puiki alternatyva tiems, kurie neišgali įpirkti naujų baldų, arba tiems, kurie nori įsigyti antikvarinių baldų. Daugeliui, žodis naudoti asocijuojasi su senais, kažkam jau nebereikalingais baldais. Tačiau naudotais yra vadinami ir prabanga bei senove dvelkiantys antikvariniai baldai. Naudoti minkšti baldai, krėslai, senovinės indaujos ir kt. puikiai papuoš klasikinio stiliaus namus ir suteiks prabangos dvelksmą.

Minkšti kampai

Populiarumo vis nepraranda minkšti kampai, kurie yra ne tik patogūs, minkšti sėdėti, tačiau funkcionalūs bei kompaktiški: gali talpinti nemažai žmonių ir neužima daug erdvės, kadangi stovi dažniausiai palei kambario sienas.