Žymos archyvas: seo pamokos

Mokyklinė uniforma

Prieš dvidešimt metų niekam nekildavo klausimas, ar mokyklose reikalingos uniformos, tačiau šiandien tai kelia gana karštas diskusijas. Kai kalbama šia tema, atrodo, kad abejingų nelieka, ir vieni pasisako, kad mokyklinė uniforma turi būti privaloma, o kiti, priešingai, mano, kad tai yra dar vienas nereikalingas formalumas, taigi, ar tai tikrai būtina?

mokyklinė uniformaTenka pripažinti, kad uniforma – tai ir mokyklos prestižo reikalas. Nieko nuostabaus, kad tiek ir Lietuvos, tiek ir užsienio gimnazijoje uniformos pasirenkamos gana dažnai. Mokiniai paprastai atrodo tvarkingai, ir tai išmoko juos disciplinos – kartais vaikai nejaučia jokių ribų, ir į mokyklą rengiasi… tarsi į klubą. Tenka pripažinti, kad taip tikrai neturėtų būti, ir uniforma užtikrina, kad mokinių apranga neblaškys mokinių, ir tai netrukdys mokymosi procesui.

Taip pat kartais pastebima, kad mokyklinės uniformos gali padėti sumažinti patyčių atvejų mokyklose. Patyčios – tikrai didelė problema daugumoje mokyklų, ir norint to išvengti, mokytojams bei mokyklos administracijai tenka gerokai pasukti galvą. Gana dažnai patyčios kyla dėl visai paprastų dalykų, pavyzdžiui, tyčiojamasi iš tų mokinių, kurie yra prasčiau apsirengę. Kai mokiniai dėvi tokius pat drabužius, patyčių galima išvengti, taigi, ši problema sumažėja.

Skaityti straipsnį “Mokyklinė uniforma” »