15 įdomių faktų apie blynus

Blynai – tai plokšti, dažnai ploni ir apvalūs pyragėliai, paruošti iš tešlos, kurios sudėtyje dažniausiai yra tokie ingredientai kaip kiaušinis, pienas, kvietiniai miltai ir cukrus. Blynų tešla kepama apverčiant iš abiejų pusių keptuvėje, dažniausiai naudojant aliejų ar sviestą. Toliau straipsnyje pateikiame 15 įdomių faktų apie blynus.

Įdomūs faktai

1. Ankstyviausi įrašai apie blynus aptinkami poetų Kratino ir Magneso eilėraščiuose dar penktame amžiuje prieš mūsų erą.

Blynai2. Romėnai Romos imperijos gyvavimo laikais valgė saldų ir pikantišką patiekalą, kuris buvo gaminamas iš pieno, kiaušinių, miltų ir įvairių prieskonių. Šis patiekalas labai panašus į šiandien mūsų gaminamus blynus.

3. Vieno žinomiausių visų laikų rašytojo, Viljamo Šekspyro vienas iš mėgstamiausių patiekalų buvo blynai. Šį patiekalą jis akcentuodavo ir savo kūryboje.

4. Pirmasis blynų receptas buvo užrašytas anglų kulinarijos knygoje, kuri buvo atspausdinta 15-ame amžiuje.

5. Daugelyje krikščioniškų valstybių likus 46 dienoms iki Šv. Velykų yra švenčiama šventė, per kurią persirengiama šventiniais kostiumais, gausiai valgoma, yra deginamas laužas, šokama ir, priklausomai nuo šalies, yra atliekami įvairūs ritualai. Pagrindinis šios šventės patiekalas yra blynai. Kai kuriose šalyse ši diena yra vadinama Blynu diena. Angliškai kalbančiose šalyse ši šventė yra vadinama „Shrove Tuesday“. Lietuvoje ši šventė vadinama Užgavėnėmis. Manoma, kad ši šventė yra švenčiama jau daugiau kaip 1000 metų.

6. Palyginimas „plokščias, kaip blynas“ pirmą kartą paminėtas 1611 metais, Oksfordo universiteto išleistame anglų kalbos žodyne.

7. Posakis „pirmas blynas visada prisvyla“ yra naudojamas, kai norima pabrėžti, kad imantis naujos veiklos pradžia visada būna nesklandi.

8. Brangiausius pasaulyje blynus gamina penkių žvaigždučių „Radisson Blu Edwardian Hotel Opus“ restoranas. Jų blynuose yra rožinio šampano, omarų, triufelių ir ikrų. Viena porcija šių blynų kainuoja 166 dolerius.

9. Anglijos mieste Mančesteryje įsikūrusi bendrovė „Union Ltd“, 1994 metais rugpjūčio 13 dieną suorganizavo didžiausio pasaulyje blyno gamybą. Iškeptas blynas buvo 15,01 metro ilgio arba 49 pėdų 3 colių skersmens ir 2,5 centimetro storio.

10. Toliausiai kada nors numestas blynas yra už 9,47 metro. Šį metimą atliko Dominykas Cuzzacrea „Walden Galleria“ prekybos centre, 2020 metų lapkričio 13 dieną Niujorke (JAV).

11. Tuo tarpu Šefildo universiteto, kuris yra Jungtinėje Karalystėje, suorganizuotame renginyje buvo užfiksuotas didžiausias vienu metu metusių blynus žmonių skaičius. Iš viso šventės metu blynus metė 890 žmonės.

12. Gineso rekordų knygoje yra įrašas apie tai, kad viena blynų kepimo komanda per 8 valandas iškepė 34818 blynus.

13. Daugiausiai blynų iškepęs vienas žmogus yra Rossas McCurdy iš Kingstono (Vašingtonas, JAV). Per vieną valandą jis iškepė 1092 blynus.

14. Prancūzijoje prieš verčiant ant kitos pusės blyną yra prietaras ką nors palinkėti. Kad palinkėjimas tikrai išsipildytų, blynas turi būti verčiamas viena ranka, kitoje rankoje užgniaužus laikant monetą.

15. Vadovaujantis kai kuriais statistiniais duomenimis manoma, kad daugiausiai blynų suvalgo Jungtinių Amerikos Valstijų piliečiai. Jų valgomi amerikietiški blyneliai yra populiarūs visame pasaulyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *