Dekoratyvinė kosmetika: senovėje kilęs poreikis išliko ir iki šių dienų

Negalvokite, jog moters noras gražintis atėjo su visapusiška modernizacija (aišku, pastaroji kokybiškai bei kiekybiškai atnaujino ir kosmetikos sektorių). Istorija byloja, jog jau seovės Egipte dekoratyvinė kosmetika buvo populiari. Aišku, tuo laiku naudotos priemonės šiandien kelia šypseną ar nuostabą: suodžiai, pelenai, švinas(!), paprasti dažai ar net deimantų dulkės. Stebėtis reikėtų ne minėtomis priemonėmis (juk jos tais laikais ir buvo vienintelės, galinčios padėti išgauti pageidaujamą efektą), bet moters nuojauta, ką ir kaip gražinti: antakius ir blakstienas juodinti, lūpas bei skruostus rausvinti ir panašiai. Pripažinkite: juk mes šiandien darome lygiai tą patį. Tiesa, galime vadovautis kosmetikos specialistų patarimais, savarankiškai plėsti savo žinių bagažą internetinių "lobynų" bei atitinkamos tematikos spaudos dėka. O šiuo metu rinkoje prieinamos makiažo priemonės pajėgios sukurti neįtikėtiną efektą bei savo sudėtimi nekenkia odai (aišku, reikia žinoti, ką pasirinkti).

dekoratyvinė kosmetika Galima ilgai diskutuoti, kokią funkciją dekoratyvinė kosmetika atliko tais laikais ir kokia jos reikšmė dabar. Tikėtina, jog mūsų protėvės tam tikrų priemonių potepiais bandė pabrėžti savo išskirtinumą lyginant su vyrais, tokiu būdu mėgino "susimedžioti" sau būsimą partnerį ar parodyti savo aukštesnę klasę lyginant su kitomis. O kodėl mes dažomės šiandien? Tai vėlgi akcentuoja mūsų moteriškumą, padeda sulaukti didesnio dėmesio iš vyrų pusės, pabrėžia privalumus ir maskuoja trūkumus…Argi ne identiškos priežastys? Aišku, nereikia pamiršti ir spaudos, televizijos bei interneto įtakos: iš šių informacijos priemonių kasdien į mus žvelgia pasidažiusios, pasitempusios moterys. Tai yra tarsi savotiškas įsakymas, jog kiekviena iš mūsų, norinti išlaikyti moters "titulą", privalo paklusti šiai visuotinės dažymosi manijai…

Iš tiesų dekoratyvinė kosmetika, vartojama laiku, vietoje bei saikingai, nėra nieko blogo. Deja, nemenka dalis moterų nesugeba vadovautis šia taisykle ir galutinis rezultatas gali būti ne ką mažiau komiškas nei tos pirmykštės moters, "pasidabinusios" suodžiais. Taigi, dar kartą atkreipiame dėmesį į:

  • Kada pradėti dažytis bei kokias makiažo priemones naudoti, padiktuoja mūsų amžius. Jaunoms merginoms, pajutusioms norą gražintis, turėtų visiškai pakakti lūpų blizgesio bei blakstienų tušo (geriau investuoti į odos sveikatą, kas daugumai itin aktulau paauglystėje). Vyresnės moterys turėtų gerbti savo amžių ir suvokti, jog ateina laikas atsisveikinti su rožiniais lūpų dažais bei žydrais šešėliais…
  • Kiekviena proga ir net paros metas sufleruoja, kokias kosmetikos priemones išsitraukti iš kosmetinės bei kokį keikį jų naudoti. Vadovaukimės tuo!

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *