Apie mėgstamą grupę – The Doors

Kai paskutinį kartą ieškojome discount doors, negalėjau iš galvos išmesti dainos „Riders on the storm“. Juk tokia daina sukuriama tik kartą per šimtmetį, o ir grupė „Doors“ yra tikra amžiaus legenda, deja, spėjusi gyvuoti ne taip ir ilgai.Penktadienį pirksime naujas front doors. Tariausi su draugais, kad galėtume ant durų ir užkabinti grupės plakatą bei tiesiog parašyti – Doors. Bet jie nesutiko. Ne visi mėgsta šią grupę.

Vardo kilmė

Durys gera kainaArgi ne keistas pavadinimas roko grupei – durys? Kodėl ne koks langas, plintusas, liustras, tapetas ar kažkas kitas iš„Senukų“? Grupės įkūrėjas ir pagrindinis jos dalyvis, tikra grupės siela Džimas morisonas sakė, kad grupės pavadinimą kildina iš Adolfo Huxley kūrinio „Suvokimo durys“. Rašytojas, persisotinęs filosofijos, rezgė tikrai protingus romanus. Pastarasis Džimui padarė tokį įspūdį, kad grupės pavadinimą ir teko galvoti pagal knygą. Galima sakyti, gal Džimasnorėjo išgarsinti grupę, pasiskolindamas Huxley „Doors“ įvaizdį. Tačiau, ko gero, gavosi atvirkščiai. Muzikos fanų yra visada daugiau nei literatūros. Ir Morisono grupė pralenkė savo laiką, tapo tikra legenda, apie kurią dar ir dabar dažnai svajoja jauni rokeriai, maištautojai, paaugliai.

Apie grupę

Kuo ypatinga buvo ši grupė? Na, ji egzistavo tada, kai gyvenimą Amerikoje drumstė hipių judėjimai, kai jau prasidėjo ir seksualinė revoliucija, feminizmo bangos. Visokie sujudimai nuolat nerimo, o muzikoje karaliavo rokas. Bet jis jau buvo virtęs nauja atšaka – laisvu stiliumi su laukiniais šokiais ir visiška improvizacija. Grupė „The Doors“ pasižymėjotamsiais, dažnai ir siurrealiais, nešvariais muzikiniais skambesiais. Be to, grupės vokalistas Džimas Morisonas, turėjo išskirtinę asmenybę, talentą, charizmą ir intelektą. Tai buvo grupės pagrindas, po jaunuolio mirties nustojo ir groti grupė. Nusotabu, kad vos dvidešimt kelių metų muzikantas sugebėjo pavergti visą pasaulį ir padaryti milžinišką įtaką muzikos, o ypač roko vystymuisi. Visgi, net ir estrados karaliaus maestro Stasio Povilaičio audio biografijoje galime rasti akivaizdžias šios grupės įtakas, kai maestro dainuoja dainą apie Čilę bei kelias kitas, kuriose skamba panašios melodijos, ritmo ir dermių konstravimo principas. Tad „The Doors“ iš tiesų tapo durimis į kitą muzikos šalį, į kitokį stilių, laisvesnį ir gyvą atlikimą. Žinoma, grupės nariai garsėjo ir skandalais, ypatingai Džimas. O ir mirė vos 27 – eriųnuo narkotikų perdozavimo. Kartais dar kalbama, kad tuo metu buvo ir geresnių grupių, bet vien dėl savo ramesnio elgesio jos išliko mažiau pastebimos, todėl į istoriją labiau įsirašė šios durys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *